,,Złota Żaba”- etap szkolny

ZŁOTA ŻABA
21 i 22 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole I etap  szkolny Konkursu „ZŁOTA ŻABA”, organizowanego dla uczniów klas siódmych i ósmych przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch dziedzinach: języka polskiego i literatury oraz matematyki.
Celem „Złotej Żaby” nie jest sprawdzenie wiedzy przedmiotowej. Organizatorzy Konkursu stawiają przed uczniami zadania wymagające logicznego i niestereotypowego myślenia. Promują tych, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań.
Do konkursu z matematyki przystąpiło 11 uczniów ( na 14 zgłoszonych), natomiast  z języka polskiego 20 uczniów.

Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów w szkole, zostały zgłoszone do II etapu konkursu, który odbędzie się w marcu w siedzibie Fundacji. Z matematyki jest to Jakub Wawrzyniak uczeń klasy 7c, a z języka polskiego Maja Radzikowska uczennica klasy 8B.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekunowie Konkursu: Elżbieta Brodowska-Dukiewicz, Anna Szymczak.