UCZNIOWIE SP1 – WOLONTARIUSZAMI

UCZNIOWIE SP1 – WOLONTARIUSZAMI

Zakończyła się kolejna zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt zorganizowana w ramach programu ” Szanujmy zwierzęta”. Przez kilka tygodni udało się nam zebrać mnóstwo karmy i innych przedmiotów niezbędnych zwierzakom ze schroniska w Skałowie i podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 1 grudnia klasy: IIb i IIIc reprezentowały całą społeczność szkolną i zawiozły dary do schroniska. Klasy te uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, na których dowiedziały się, jak należy zachować się w kontaktach z psami, dlaczego nie podchodzić do obcych psów, jak się bronić przed atakującym psem?  Udało się im zobaczyć schronisko „od kuchni” – zobaczyć zakamarki tej przystani dla zwierząt – gabinet weterynarza, pokój kotów, szpital i SPA.

dsc_0164dsc_0172