ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość.  W bieżącym roku – również w naszej szkole – obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia.

Klasa 8A pod opieką p. Moniki Szulerowicz oraz p. Karoliny Andrzejewskiej przygotowała uroczystą akademię. Rozpoczęła się ona od wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Uczniowie klasy 8A przypomnieli wszystkim o okolicznościach odzyskania przez Polskę Niepodległości, a Pani Dyrektor zwróciła uwagę na przejawy współczesnego patriotyzmu.

Podczas akademii chór szkolny pod opieką p. Haliny Modrzyńskiej zaśpiewał pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piechotę” oraz „Flagę”.

 Dla wszystkich apel ten był chwilą głębokiej refleksji. Dzisiejszy dzień przypomniał Nam, że musimy pamiętać o Polakach, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny, bowiem jak mówił marszałek Józef Piłsudski:

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Monika Szulerowicz