SPOTKANIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

14 listopada 11 zagorzałych czytelników z klas II-V wzięło udział w fantastycznym spotkaniu z autorem 30 książek dla dzieci i młodzieży – Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu na os. Czwartaków. Mieliśmy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się więcej na temat życia i pracy autora wyróżnionego wieloma prestiżowymi nagrodami m.in.: trzecią nagrodą w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren za książkę pt.: „Noskawery”, Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za „Tajemnicę człowieka z blizną”, czy też wyróżnieniem i honorowym wyróżnieniem jury dziecięcego w III edycji konkursu Książka przyjazna dziecku za „Poczet psujów polskich”. Jedna z książek autora – „Czy wojna jest dla dziewczyn?” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że Paweł Beręsewicz uczył języka angielskiego w jednej z warszawskich szkół, książki pisze już od 15 lat, zajmuje się tłumaczeniem i tworzeniem słowników, brał udział w ponad 2 tys. spotkań autorskich  i… często zagląda do niego kot sąsiada. Helenka z 3a została zaproszona na wspólne picie herbatki. Mieliśmy oczywiście okazję poznać kilka książek autora, a nawet je zakupić. Nasza biblioteka wzbogaciła się o 4 nowe tytuły: „Noskawery”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Więcej niż klub” i „Ściśle tajne”.
Bardzo dziękujemy Paniom z Publicznej Biblioteki w Swarzędzu za możliwość wzięcia udziału w spotkaniu.