Swarzędzka Jedynka w Pałacu Działyńskich czyli kolejny raz o komunikacji

Pałac Działyńskich to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, które zachwyca zjawiskowymi wnętrzami. W tych niezwykłych okolicznościach 7 lutego 2024r. odbył się kolejny panel dyskusyjny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica
w Swarzędzu, podczas którego zaprezentowano również wystawę ,,Człowiek – słowo – komunikacja” wykonaną pod kierunkiem p. Karoliny Andrzejewskiej. Tym razem
o współczesnej komunikacji dyskutowali paneliści; pani profesor dr hab. Magdalena Biniaś – Szkopek-dyrektor Biblioteki Kórnickiej PAN, pan dr Marek Przybylski – wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, uczennice I LO im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach: Martyna Kastelli oraz Maria Gzyl, uczennice  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu Izabella Bosy oraz Konstancja Czajkowska. Podczas wydarzenia na widowni zasiedli członkowie Koła Centrum Aktywności Seniora, uczniowie Zespołu Szkół Urszulanek,
I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, a także przedstawiciele swarzędzkiej Jedynki. Spotkanie to było okazją do wymiany spostrzeżeń oraz rozmowy
o szansach i zagrożeniach płynących z nowoczesnych technologii, języku współczesnej młodzieży oraz problemach w komunikacji międzypokoleniowej. Uczestnicy wspólnie doszli do wniosku, że skuteczna komunikacja jest wciąż możliwa, a jej powodzenie zależy zwykle od chęci nadawcy i odbiorcy.

Judyta Kowalska

nauczycielka języka polskiego SP1