Jedynka na NOCY NAUKOWCÓW

To, że młodzież ma mnóstwo fantastycznych pomysłów na spędzanie piątkowych wieczorów wszyscy dobrze wiedzą. Zazwyczaj jednak nie mają one nic wspólnego ze szkołą i nauką 🙂 A tymczasem nasi ósmoklasiści postanowili spędzić go w laboratoriach Politechniki Poznańskiej, na organizowanej tam jedynej takiej nocy na świecie, czyli NOCY NAUKOWCÓW 🙂 Oj, co tam się działo… 🙂 Można było odkryć świat nauki od tej najlepszej strony – eksperymentalnej 🙂 Dotknąć, powąchać, spróbować, zobaczyć, mieszać, wkraplać, strącać, zjeść …i przez cały czas bawić się nauką 🙂 Kuchnia molekularna to dla nas już nie nowość, naukowe spa potrafimy już zrobić sami, tworzywa sztuczne nas nie przerażają 🙂 A wystarczyła jedna noc… 🙂 Za rok znów tam będziemy 🙂

Jedynka wśród najwybitniejszych 🙂
Noc Naukowców, Politechnika Poznańska, 2023r.

nauczycielka chemii: Magdalena Ignacik