Dla Nas. Dla Swarzędza. Dla Ziemi.

Wrzesień to miesiąc, w którym w Polsce i na całym świecie ludzie chętnie uczestniczą w akcji Sprzątanie Świata. O tym jak potrzebna i ważna jest to akcja nie trzeba też przypominać społeczności naszej Jedynki. Sprzątamy Swarzędz, sprzątamy Świat bo jesteśmy odpowiedzialni i świadomi odpowiedzialności za siebie nawzajem, za przyrodę i za przyszłość naszej planety. Dlatego w dobrych nastrojach, wyposażeni w rękawiczki i duże worki na śmieci wyruszyliśmy na teren wokół miejsca gdzie chętnie spędzają czas swarzędzanie, czyli Jezioro Swarzędzkie. Niestety na zielonych ścieżkach, wśród traw, drzew i krzewów pozostają niepożądane pamiątki po wizytach gości – śmieci. Zbieraliśmy je do worków pamiętając o segregacji. Było nam miło słysząc pochwały i wyrazy uznania dla naszej pracy z ust mijających nas swarzędzan. Mamy nadzieję, że posprzątane przez nas miejsca będą cieszyć oczy wszystkich gości i zwrócą uwagę na problem sprzątania po sobie. Wszyscy przecież chcemy cieszyć się jak najdłużej piękną naturą wokół jeziora.

uczniowie klasy 8a

Zespół Nauczycieli Nauk Przyrodniczo-Technicznych