IX Rodzinny Rajd Rowerowy za nami!

Wzięło w nim udział 136 osób – uczniów, absolwentów i rodziców oraz 20 nauczycieli.

Start miał miejsce na boisku szkolnym. Każda drużyna rozpoczynała zabawę o innej godzinie. Otrzymywała mapę, instrukcję i wyruszała na trasę w poszukiwaniu stanowisk, na których trzeba było wykonać zadania. A były one bardzo różne. Trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i logicznego myślenia, celnym okiem i giętkim językiem (angielskim), dobrymi płucami – przy sztucznym oddychaniu – oraz sprawnymi nogami przy skokach w workach. Słowem – było wesoło i ciekawie.

Meta znajdowała się na polu piknikowym nad Jeziorem Swarzędzkim. Tam czekało ognisko, ciepły posiłek i swobodna zabawa. No i nagrody! W tym roku puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna Mateusza Szymańskiego. Najliczniej reprezentowana była klasa VI a – w rajdzie z tej klasy wzięło udział 9 uczniów.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Cieszę się, że w naszej zabawie wzięło udział takie duże grono osób. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i za rok znów wyruszą na trasę. Dziękuję Radzie Rodziców za wsparcie finansowe imprezy. Dziękuję też wszystkim nauczycielom i dyrekcji szkoły za pomoc przy organizacji rajdu i aktywny w nim udział.

Komandor rajdu Joanna Korcz-Koralewska