II OLIMPIADA BIEGOWA DZIECI I MŁODZIEŻY ZA NAMI

II Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży za nami

Dnia 21 kwietnia 2018 roku na stadionie miejskim w Swarzędzu odbyła się II Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży. Impreza ta jest jedną z licznych, które odbywać się będą  w Gminie Swarzędz w ramach obchodów 380 lat nadania praw miejskich.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olimpiadzie wzięło ponad 120 dzieci z klas I – VII, które rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w następujących dystansach:

Rocznik 2011, 2010, 2009  – 100 metrów

Rocznik 2008 – 200 metrów

Rocznik 2007 – 300 metrów

Rocznik 2006 – 400 metrów

Rocznik 2005 – 600 metrów

Rocznik 2004 – 800 metrów

Po za tym otwarcie Olimpiady uświetnił występ taneczny dziewcząt z Naszej Szkoły, którymi  kierowała Joanna Kunkel.

Szczególnym biegiem był bieg „380 biegaczy, 380 metrów, 380 sekund”, który symbolizował 380 obchody nadania praw miejskich Swarzędzowi.  Po tym  biegu nastąpiła rywalizacja dzieci w poszcz ególnych rocznikach. Każde dziecko otrzymało torbo plecak z licznymi gadżetami od organizatorów, a najlepsza trójka z każdego rocznika otrzymywała dodatkowe nagrody.
Z naszej szkoły 2 miejsce w rywalizacji na 200 metrów zajął Miłosz Burzyński z klasy IV d. Gratulujemy ?

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za sprawną organizację po zakończonych biegach dzieci oraz nauczycielom za opiekę nad grupami.

Opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1 byli:

Magdalena Bajer, Joanna Kunkel, Magdalena Kosiór, Katarzyna Nadulicz,
Anna Wietrzykowska, Anna Jankowska, Tomasz Grajewski  Maciej Kowalczyk,
Mariusz Jagodziński, Artur Bąk.

Artur Bąk