GRUDZIEŃ W BIBLIOTECE

27 listopada5 grudnia – Zbiórka książek

Przez kilka dni trwała w naszej szkole zbiórka książek dla dzieci z polskiej szkoły na Litwie. Celem było zebranie stu książek. Udało się uzyskać dużo więcej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

27 listopada-21 grudnia – Kiermasz książek

6 grudnia – „Mikołajkowe czytanie”

Po kilku latach przerwy do naszej szkoły zawitał zaprzyjaźniony z nami Mikołaj. Spotkał się z najmłodszymi uczniami. Pierwszo- i drugoklasiści wysłuchali historii „O prawej skarpetce frotté, która została pomocnikiem Świętego Mikołaja” z książki Justyny Bednarek pt.: „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Okazało się, że skarpetka nadal służy Mikołajowi za worek na prezenty. Do nas nie mogła przybyć, ale w jej zastępstwie prezenciki przechowywane były w czapce jednego z elfów. Uczniowie trzeciej klasy spotkali się z Mikołajem, aby przekazać mu swoje listy. Mikołaj obiecał, że dowiezie jej bezpośrednio do Laponii i spokojnie zapozna się z marzeniami naszych dzieci. Do zobaczenia za rok!

15 grudnia – „Podwieczorek z Chłopcem zwanym Gwiazdką”

W piątkowe popołudnie grupa uczniów z klas 4-6 spotkała się w bibliotece na kolejnej już imprezie z cyklu „Podwieczorek z …”. Tym razem poznaliśmy twórczość Matta Haiga. Autora m.in. cudownych opowieści z magicznego świata Elfiego Jaru. Zbliżające się święta były okazją do poznania innych książek o tej tematyce, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania – opowiadania Barbary Stenki „Wigilia na dwa łóżka”. Po poczęstunku obejrzeliśmy film „Chłopiec zwany Gwiazdką”.

4-20 grudnia – „Poczta Świąteczna”

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tę okazję kartek i napisać życzenia dla kolegi, koleżanki, nauczyciela lub innego pracownika szkoły. W środę 20 grudnia wszystkie życzenia zostały wywieszone na tablicach znajdujących się na terenie szkoły.