29 KWIETNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

29 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Jest to ważny dzień dla Wszystkich roztańczonych uczniów, którzy tak jak my kochają Taniec i nie mogą bez niego żyć. Międzynarodowy Dzień Tańca -(ang. International Dance Day, World Dance Day) – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) ). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’aCo roku w naszej szkole obchodzimy ten dzień biorąc udział w konkursie tanecznym „Taniec z Gwiazdami”. W tym roku szkolnym nasi uczniowie również wzięli udział w konkursie tanecznym – online. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną już wkrótce po naradzie jury. Natomiast już dziś możecie podziwiać nasze piękne prace, które powstały na cześć obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. „Jedynki” świętują ten dzień wspaniale. Muzyka i taniec łączy pokolenia…z miłości do pasji, z miłości do tańca.

Zapraszamy do tanecznej galerii. Prace są stworzone przez uczniów kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna oraz kl. V b gr. gimnastyczno – taneczna. Technika wykonania plakatu była dowolna. Uczniowie oprócz ręcznie wykonanych prac korzystali również z nowoczesnych technologii i powstały piękne graficzne arcydzieła!!!Brawo uczniowie…Gratulujemy!

Świętna galeria.

Joanna Kunkel