VI Jesienny Wieczór Poezji

,,Wszystko jest poezją, każdy jest poetą” E. Stachura

VI Jesienny Wieczór Poezji

Już po raz szósty spotkaliśmy się w naszej szkole , aby wysłuchać recytacji wierszy prezentowanych przez uczniów klas IV-VI. Delektowaliśmy się wspaniałymi ciastami , upieczonymi przez rodziców uczniów klasy VIA I VIB. Towarzyszyła nam nastrojowa muzyka słuchana w jesiennej scenerii.

Dzieci przybyły w towarzystwie  rodziców. Gościliśmy również przedstawicieli Rady Rodziców i nauczycieli. W tym roku wystąpiło 18 recytatorów.  Recytacjom przysłuchiwała się Zespól Wrażliwego Ucha w składzie :p. Magdalena Kolasińska , p. Marita Woniaczuk i p.Lucyna Kowalczyk.

Oceniano : interpretację utworu, dobór wiersza do możliwości percepcyjnych ucznia, opanowanie pamięciowe, zaangażowanie i wymowę

Uczniowie recytowali  wiersze klasyków literatury dziecięcej : J. Tuwima, A. Kamieńskiej, J. Brzechwy. Usłyszeliśmy również utwory D. Gellner  A. Kwiecińskiej – Utkin i D.Rozwens.

Dzieci były bardzo zaangażowane, poradziły sobie doskonale z prezentacją na forum szkoły.

Do eliminacji gminnych na XVI Miejsko- Gminny Konkurs Recytatorski ,, Kwiat poezji złoty” zakwalifikowały się  2 uczennice :

Wiktoria Kaleta z klasy VI a . Recytowała wiersz pt. ,,Pchła Szachrajka”. Zdobyła I miejsce.

I   Ewelina Jaśkowiak  z klasy V d . Uczennica zaprezentowała wiersz pt. ,,Wędrówka„ D. Wawiłow

Komisja  recytatorska przyznała jeszcze III miejsce uczennicy – Laurze Idaszek z kl. IV a  za recytację wiersza ,,Listopad” W. Grodzieńskiej.

Publiczność wybrała swoich faworytów . Byli nimi :

Julia Strzelecka z kl. V c . W wykonaniu Julki usłyszeliśmy wiersz J. Brzechwy ,, Jak rozmawiać z psem?”

oraz Karolina Bogucka z kl. IV d

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W czasie konkursu uczniowie klasy VI a przekazali informacje o H. Sienkiewiczu a uczniowie klasy VI b dali kilka wskazówek  dotyczących poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Wszystkim recytatorom dziękujemy za interpretacje, nauczycielom – polonistom za przygotowanie uczniów, rodzicom  uczniów klasy VI a i VI b za pomoc podczas organizacji konkursu, gościom za przybycie i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Konkurs przygotowały i prowadziły i zorganizowały  panie : Elżbieta Talarczyk i Mirosława Brzezińska .