Święto Patrona Szkoły

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Sympatycy Naszej Szkoły,
każdego roku społeczność SP1 w Swarzędzu obchodzi Święto Patrona Szkoły. To ważny dzień, w którym przybliżamy sylwetkę Stanisława Staszica oraz staramy zainspirować się jego życiorysem i dokonaniami. Chcemy, aby absolwenci naszej szkoły posiadali cechy, które możemy przypisać naszemu patronowi – chęć zdobywania wiedzy, determinację w dążeniu do celu czy pomysłowość.
Chociaż rok szkolny 2021/2022 jest kolejnym, w którym nie możemy spotkać się na uroczystej akademii, to jednak nie zapominamy o naszym patronie. Uczniowie podejmowali wiele działań mających poszerzyć wiedzę na temat Stanisława Staszica. Poniżej przedstawiamy dwa filmy wykonane przez dzieci z naszej szkoły – młodsze i starsze.
W tym dniu życzmy sobie przede wszystkim możliwości uczenia się w zdrowiu i spokoju. Aby żadne trudne wydarzenia nigdy nie odebrały nam motywacji oraz okazji do poszerzenia swojej wiedzy i rozwoju.


https://drive.google.com/file/d/1UurRolXJ91-QFlsl4A1XniNkGA98Iz8l/view?usp=sharing
https://www.youtube.com/watch?v=lPkxkEKst18&feature=youtu.be