Spotkanie z Zofią Staniszewską

17 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole Zofię Staniszewską-autorkę m.in. serii książek detektywistycznych „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 4A, 4B i 5B oraz klasy 1A i 2A. Autorka, na co dzień bibliotekarka, zaprezentowała nam swoją najnowszą książkę pt.: „Zagadka konia Jasira”. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki, a następnie podzieleni na grupy zostali sprawdzeni z umiejętności uważnego słuchania. Rywalizacja wśród starszych uczniów zakończyła się remisem, natomiast wśród młodszych lepszą pamięcią wykazała się klasa 2A. Każdy uczeń otrzymał zakładkę z autografem, a chętni mogli zakupić książkę autorki. Pani Zofia przekazała naszej szkole dwie książki: „Zagadkę konia Jasira” i „Dzieci w sieci czyli dobre maniery w internecie”. Niedługo ma się ukazać najnowsza książka autorki „Zagadka kotki Grzanki”, więc będzie okazja do kolejnego, tym razem „kociego” spotkania.

Spotkanie odbyło się w ramach „Tygodnia z kryminałem” a było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców i rodziców uczniów biorących udział w spotkaniu.