Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

W poniedziałek 11 marca uczniowie klasy 2a, 2b i 3a mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek podróżniczych i historycznych dla dzieci, miłośnikiem bliskich i dalekich podróży, a także kolekcjonerem płyt i książek. Pan Łukasz opowiedział o swoich dziecięcych marzeniach zostania pisarzem. Mieliśmy okazję zobaczyć pierwszą książkę autora, którą napisał w wieku 6 lat. Następnie w niezwykle barwny sposób przedstawił nam bohaterów swoich książek: Kazimierza Nowaka z „Afryki Kazika” i niedźwiedzia Wojtka z „Dziadka i niedźwiadka”. Uczniom naszej szkoły szczególnie bliska była opowieść o Aleksandrze Dobie-absolwencie naszej szkoły i bohaterze książki „Ocean to pikuś”. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał autograf. Pan Łukasz zostawił nam również dwie książki: „Afrykę Kazika” w języku ukraińskim i „Ocean to pikuś”.