LUTY W BIBLIOTECE

6 lutego – Pasowanie na czytelnika biblioteki

Po długich miesiącach oczekiwań do grona czytelników dołączyli nasi pierwszoklasiści. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, poznali nasze krasnoludki, wspierające nas w codziennej pracy. W ich rolę wcieli się uczniowie klasy 5 b: Wojtek, Maja i Jagoda. Krasnoludki zadały naszym najmłodszym uczniom zagadki dotyczące bohaterów różnych bajek. Pierwszoklasiści poradzili sobie z nimi doskonale. Zasady korzystania z biblioteki przybliżyła dzieciom nasza była uczennica Natalia, w specjalnie przygotowanym na pasowanie na czytelnika filmie. Kolejnym etapem było powtórzenie słów uroczystej przysięgi i umieszczenie na plakacie sowiej pieczątki będącej potwierdzeniem przystąpienia do grona czytelników biblioteki szkolnej. Następnie uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę z serii Czytam sobie. Każdy pierwszoklasista otrzymał również kartę czytelnika, dyplom, ręcznie wykonaną zakładkę z prośbami książki oraz książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Nasi najmłodsi uczniowie solenne obiecali często do nas zaglądać.

8-9 lutego – Randka z książką

Walentynki w tym roku szkolnym wypadają w trakcie naszych ferii zimowych. Na randkę z książką można było jednak wybrać się już wcześniej. Swoją drugą połówkę odnalazło 21 uczniów.

9 lutego – „Bestseller – najlepsze książki 2023 roku”

Już tradycyjnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać najciekawsze książki minionego roku. Każdy chętny musiał krótko opisać i zrecenzować przeczytaną w 2023 roku książkę. Nie musiała być to pozycja wydana w poprzednim roku. Nagrodę za najciekawszą recenzję otrzymała Inga Kaźmierczak. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział.