KONKURS MATEMATYCZNY Z UDZIAŁEM ROBOTÓW

W dniu 15.12.2017 r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie matematycznym, będącym rozgrzewką przed podobnym konkursem organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wierzonce, który będzie miał miejsce w styczniu 2018 r., a w którym udział wezmą uczniowie z kilku szkół Gminy Swarzędz. Nie był to jednak standardowy turniej matematyczny. Rozpoczął się bowiem nie od rozwiązywania zadań, lecz od programowania robotów, które następnie, sterowane przez uczniów, zdobywały dla nich pytania matematyczne. Zarówno programowanie, jak i zadania  nie sprawiły młodzieży większej trudności. Przeprowadzenie tej rywalizacji było możliwe dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Wierzonce, która udostępniła roboty. Szczególnie dziękujemy Pani Małgorzacie Zawilskiej, która przeprowadziła dla uczniów krótkie szkolenie z programowania i obsługi robotów oraz przygotowała całą konkurencję.

Agnieszka Borowiak