21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca jest nie tylko pierwszym Dniem Wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, Dzień osób z dodatkowym Chromosomem Miłości, Dzień Kolorowej Skarpetki!
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Wiecie dlaczego poprzez założenie dwóch różnych skarpetek okazujecie solidarność z osobami z zespołem Downa, ich rodzinami i wszystkimi, którym są oni bliscy?

Te skarpetki to symbol chromosomu nie do pary.

Jak co roku jesteśmy w tym dniu razem!

Dwa lata temu przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach, rok temu świętowaliśmy ten dzień podczas kształcenia na odległość i w tym roku szkolnym również świętujemy zdalnie, a jeszcze do piątku na poziomie kl. I- III stacjonarnie.
Ale jak zawsze pamiętamy!!!

Pamiętamy o osobach z zespołem Downa oraz ich najbliższych i dużo kolorowej mocy przesyłamy…”Jedynka Team.

światowydzieńzespołudowna#zespółdowna#chromosom#trisomia#bądźmyrazem#koloroweskarpetki#chromosomowamiłość#

Meldujemy wykonanie zadania:

Uczniowie kl. IIII b gr. gimnastyczno – taneczna