Klasa 5d

WYCHOWAWCA: ANNA WEWIOR

Witajcie w nowym roku szkolnym

Najnowsze wydarzenia:

Zima nastroiła nas do działań na rzecz innych. Oto najnowsze wydarzenia:

Udział naszych wolontariuszy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! 14 stycznia nasza klasa dzielnie uczestniczyła w dyżurowaniu na ulicach Swarzędza z puszkami przyczyniła się do zebrania sporej kwoty

.

Udział naszych dziewczyn w kiermaszu charytatywnym organizowanym przez panią Beatę Patryas w ramach fundacji „Spełnij marzenia”. Brawo dziewczyny za poświęcenie czasu i przygotowanie słodkości do sprzedania na rzecz spełnienia marzeń Marcina.

W tym roku spotykamy się z naszymi rodzicami lub innymi zaproszonymi gośćmi, prosząc ich, aby opowiedzieli nam o swoich zawodach.

1. Spotkanie z panią Magdaleną Banaszkiewicz – spotkanie z pracą bankowca. 03.10.17
  2. Spotkanie z panem Krzysztofem Rykowskim – jak nowocześnie projektuje się meble? 20.10.17
  3. Spotkanie z panią Zuzanną Nowaczyk – praca aktora i warsztaty teatralne. 16.11.17

W planach następne spotkania! Zapraszamy chętnych do poprowadzenia spotkania do kontaktu z wychowawcą.

Udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

1. 12.10.17 WOJNA NA DESKI (i wizyta w Muzeum Sztuk Użytkowych)
  2. 13.11.17 ESKIL I TRYNIDAD (i wizyta w restauracji)
  3. 8.12.17 RABARBAR i spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym
    8 grudnia 2017 roku wyjechaliśmy autobusem na wycieczkę do kina Muza na film Rabarbar. To był jeden z najlepszych filmów które widziałem.
    Gdy film się skończył, wyszliśmy z kina i poszliśmy dalej na spacer po jarmarku. Obok było wesołe miasteczko i diabelski młyn.
    Mieliśmy czas, aby coś kupić. Miło spędzony czas minął zbyt szybko. Nadszedł czas powrotu do szkoły. Bartosz Loepke

4. 16.01.18 ŻYCIE WEDŁUG NINO

Inne wydarzenia klasowe:

1. Dyskoteka na rozpoczęcie roku szkolnego 26.09.17
  2. Zabawa na Halloween 30.10.17
  3. Spotkanie integracyjne
    Dnia 1.12.17 na godz 17.00 klasa5D zaprosiła swoich rodziców na Spotkanie Integracyjne.
    Na tym Spotkaniu uczniowie zaprezentowali filmy które sami nagrali,były one o tematyce
    mitologicznej. Później były pokazy artystyczne i pokaz śpiewu oraz pokaz piłki nożnej.
    Amelia,Nadia.Z oraz Roksana wystawiły prace plastyczne.
    Oczywiście uczniowie upiekli ciasta którymi poczęstowali swoich gości.
    Spotkanie się udało,rodzice byli zadowoleni
                                                                                                            DOMINIKA KOWALEWSKA
                                                                                                                      KLASA 5D
  4. Wycieczka do Czerniejewa i Gniezna. 14 grudnia 2017 pojechaliśmy do Czerniejewa do fabryki krówek i można było się poczęstować krówkami. Na dworze
    padał śnieg i rzucaliśmy się śnieżkami. Było super. Potem pojechaliśmy do fabryki bombek. Są 4 etapy produkcji: dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie, zdobienie. Potem mieliśmy możliwość kupienia bombek.
    Później jechaliśmy więcej niż pół godziny. Musieliśmy szybko wysiadać, bo kierowca nie miał gdzie zaparkować. Potem szliśmy przez katedrę w Gnieźnie. Jak jechali z powrotem to kierowca zadał pytanie, jak się nazywa kościół w Gnieźnie .Na końcu wycieczki dostawaliśmy bombkę ze swoim imieniem . Kacper Głowacki
  5. Wigilia klasowa 22.12.17 WIGILIA KLASOWA

W piątek 22 grudnia 2017 roku spotkaliśmy się na wigilii klasowej. Na początku Wigilii Pani puściła nam krótki filmik na temat składania chusteczek w rożek. Następnie zaczęliśmy zdobić pierniki, w trakcie  zdobienia pierników weszła do naszej klasy Pani Wice Dyrektor aby złożyć nam życzenia. A  później  jak to na Wigilii wszyscy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne  dzieląc się  opłatkiem. Na samym końcu było rozdawanie prezentów.

AUTOR

Nicolas Banaszkiewicz