Kącik matematyczno-informatyczny

UWAGA, UWAGA – KONKURS!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej do udziału w 28. Konkursie „Złota Żaba” w roku szkolnym 2020/21, którego organizatorem jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS. Głównym celem Konkursu „Złotej Żaby” jest nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów, ale przede wszystkim zachęcenie uczestników do łączenia wiedzy z umiejętnościami niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia do 22.10.2020 przyjmuje Pani Karolina Gruszczyńska (adres email: kgruszczynskasp1@wp.pl)

Organizatorzy Konkursu pragną nagrodzić tych uczniów, którzy wykażą się intelektualną odwagą, wyobraźnią oraz umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań problemów. Laureatom i wyróżnionym zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz przywileje dla kandydatów w kolejnym roku szkolnym do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu (zwolnienia z egzaminów wstępnych, ulgi finansowe).

Wszystkim zainteresowanym polecamy lekturę zadań z ostatnich trzech lat – https://zlotazaba.pl/zadania/.  

Drodzy Uczniowie SP1,
zostały przygotowane dla Was zagadki matematyczne. 
Kto potrafi znaleźć prawidłowe odpowiedzi? 
Rozwiązania można przesyłać na adres: kgruszczynskasp1@wp.pl.
Miłej zabawy !

Drodzy Uczniowie!

Witamy Was bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021. Miło nam poinformować, że kącik matematyczno-informatyczny w tym roku zwiększy ilość zagadek logicznych i zadań matematycznych odpowiednich dla każdego w każdym wieku. Pamiętajcie, trening szarych komórek warto zacząć od najmłodszych lat!
Postaramy się również publikować informacje o konkursach oraz najbardziej popularnych grach strategicznych. Dzięki temu będziecie mogli wcielić się w role np. dyrektorów potężnych korporacji, czy też w „rekiny biznesów”. Zachęcamy do obserwowania naszego kącika, którego celem jest rozwijanie kreatywności i pobudzanie waszej wyobraźni.

Dzisiaj publikujemy dokumenty dot. pracy na lekcjach matematyki i informatyki.

Materiały dla klas do pracy online z matematyki w roku szkolnym 2019/2020.

Klasa 4

Klasy 5

Klasy 6

Klasy 7

Klasy 8

Materiały dla klas do pracy online z informatyki w roku szkolnym 2019/2020.

Klasa 4

Klasa 5

Klasa 6

Klasa 7

Klasa 8

Kształcenie na odległość -bezpieczna praca i nauka przy komputerze