Zdrowo, kolorowo, warzywnie i owocowo !

Codzienna dieta wpływa na samopoczucie i jakość funkcjonowania naszego organizmu, jak również na zdrowie. Większość skutków nieprawidłowego odżywiania można zauważyć bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zbilansowaną dietę każdego dnia.

Zachęcamy do regularnego jedzenia warzyw i owoców, a tym samym nabywanie dobrych nawyków żywieniowych związanych z codziennym spożywaniem warzyw, owoców                        i produktów mlecznych. Warzywa i owoce są źródłem cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.

W szkole, podczas drugiego śniadania, otrzymujemy do bezpośredniego spożycia całe       lub porcjowane świeże owoce, świeże warzywa oraz soki owocowe, warzywne, jogurty, kefiry lub mleko.

Aktywnie bierzemy udział w organizowanych zajęciach propagujących zdrowe odżywianie.

W tym roku przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych, w której klasy pierwsze przedstawiły owoce i warzywa w dowolny sposób, klasy drugie przygotowały ilustrowany przepis na pyszny koktajl, smoothie lub sok, a klasy trzecie zrealizowały projekt pod hasłem ” Warzywa i owoce zamknięte w słoikach”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😉

                                                   Beata Patryas, Magdalena Kolasińska, Mariola Malicka