Zajęcia z kodowania i programowania w klasie pierwszej

Klasa I b rozpoczęła przygodę z kodowaniem i programowaniem. Uczniowie biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Uczymy dzieci programować”. Udało nam się wykonać pierwsze zadanie z programu.

Jesień wita nas bogactwem swoich darów: dojrzałe owoce, warzywa, leśne grzyby, piękne kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Na zajęciach przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza uczniowie stworzyli trasę dla robotów w kształcie kosza na jesienne dary, następnie zakodowali go w taki sposób, że robot przejeżdżał po niej zgodnie ze wskazanym warunkiem.

Dzieci na zajęciach rozwijały miękkie kompetencje, takie jak: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów.
Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy Magdalena Kolasińska.