XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH

W piątek 27 kwietnia br. klasa III b miała możliwość uczestniczyć  na ceremonii otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to zawody organizowane od 1995 roku w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, nadzorowane przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dotyczy kategorii juniora młodszego i odbywa się w trzech edycjach: sporty halowe, letnie oraz zimowe.
Województwu Wielkopolskiemu powierzona została w roku 2018 organizacja zawodów finałowych w sportach halowych.
Swarzędzowi przypadł zaszczyt organizacji ceremonii otwarcia tegorocznych zawodów.

Ceremonia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie i była to naprawdę piękna i wniosła uroczystość!

Wszystkim młodym sportowcom życzymy wielu sukcesów 🙂

Hania Janowska