XX edycja konkursu „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica  już po raz 20. zorganizowała konkurs wiedzy o Swarzędzu. W tym roku przybliżał on historię naszego miasta w kontekście setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowano odrębne zadania. Czwartoklasiści mieli okazję sprawdzić się w grze miejskiej. Ich zadaniem było dotarcie do miejsc zaznaczonych na mapie i rozwiązanie kart zadań. Uczniowie klas V-VI wykonali plakaty, ukazujące ochotników z Gminy Swarzędz biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim. Natomiast najstarsi uczestnicy konkursu przygotowali prezentację multimedialną, pt.: „Swarzędz i Swarzędzanie w Powstaniu Wielkopolskim”.

20 maja 2019 roku Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Swarzędz p. Barbara Czachura, Zastępca Burmistrza p. Tomasz Zwoliński oraz Dyrektor SP 1 p. Elżbieta Nawrocka wręczyło zwycięzcom nagrody. W tym roku była to wyjątkowa chwila, ponieważ ogłoszenie wyników odbyło się w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, gdzie do 26 maja można buło obejrzeć wystawę przedstawiającą pracę uczestników konkursu.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie, a szczególnie Swarzędzkiemu Centrum Historii i Sztuki za podniesienie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

I etap konkursu – gra miejska:

I miejsce: SP4  

II miejsce: SP2

III miejsce: SP Wierzonka

II etap konkursu – Plakat

I miejsce: Julia Piechocka – uczennica SP2 w Zalasewie

II miejsce: Julia Szałachowska – uczennica SP1 w Zalasewie

III miejsce: Aleksandra Zakrzewska – uczennica SP w Kobylnicy 

Wyróżnienie: Weronika Senyk – uczennica SP 2 w Zalasewie

III etap konkursu – Prezentacja multimedialna

I miejsce: Paweł Świątek – uczeń SP4

II miejsce: Natalia Nowak – SP5

III miejsce: Martyna Ignaciuk, Julia Kaszyńska, Daria Kowalewska – uczennice SP 1 

Wyróżnienie: Patryk Stępień – uczeń SP w Kobylnicy