WYCIECZKA DO LONDYNU :)

Za nami już kolejna, ekscytująca wyprawa do Londynu. W tym roku w wycieczce wzięło udział 4 uczniów. Trzech chłopców z klasy 6b oraz jedna dziewczynka z klasy 7a. Uczniowie pod opieką nauczyciela języka angielskiego zaczęli swoją wyprawę w dniu 7 kwietnia.

Po długiej podróży , około południa dotarliśmy na miejsce. Zwiedzanie zaczęliśmy od Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, następnie czekał nas rejs po Tamizie. Statek opuściliśmy niedaleko Tower of London i właśnie tam udaliśmy się dalej. Po całym dniu pełnym niesamowitych wrażeń poznaliśmy rodziny u których spędziliśmy 4 noce.

Kolejne dni upływały nam bardzo szybko, zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy. W kolejnych dniach zwiedziliśmy London Eye, National Gallery, British History Museum, muzem figur woskowych – Madame Tussaud’s,  sklep M&M’s, Covent Garden, Picadilly Circus, byliśmy na Trafalgar Square i wypatrywaliśmy królowej podczas zmiany warty przy Buckingham Palace. Jeden z dni spędziliśmy w Oxford, a kolejny w świecie pełnym magii – w studiu Warner Bross – gdzie miłośnicy Harrego Pottera byli w niebo wzięci :). Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Hyde Park i zakupami na Oxford Street. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną.

Wycieczka do Londynu jest wspaniałą szansą by sprawdzić swoje umiejętności językowe. Poprzez czas spędzany z angielskimi rodzinami i wypełnianie kart pracy, dowiadujemy się mnóstwo rzeczy związanych z historią, kulturą i zwyczajami anglików.