Wiwat Pluszowe Misie w Jedynce !

Te obchody na długa zapadną w pamięci dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu !!!

Od szesnastu lat obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w tym roku również odbyła się impreza szkolna dla uczniów klas I-III „Wiwat Misie”, którą przygotowały i przeprowadziły pani Małgorzata Kruszona i pani Lucyna Kowalczyk.

25 listopada dzieci przybyły do szkoły ze swoimi ukochanymi pluszowymi Misiami.

Podczas uroczystości uczniowie poznali historię powstania pluszowej zabawki- Misia Teddy .

Z okazji Święta Pluszowego Misia został zrealizowany projekt edukacyjny dla klas I-III, wokół którego klasy miały do wykonania następujące zadania:

– Zaprezentowanie piosenki , wiersza lub zagadki o „Misiu”

– Wykonanie masek, sylwet lub plakatów z hasłami o Misiu

– Przyniesienie pluszowej zabawki –Misia

– -wzięcie udziału w konkursie plastycznym – „Portret Misia”

przeczytanie książki o Misiu

Piękne portrety Misia wykonane przez uczniów ozdobiły hol szkoły. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu. Dzieci chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach. W tym dniu głośno brzmiały okrzyki na cześć pluszowych Misiów.

Cała uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem z pluszowymi misiami i pamiątkowymi zdjęciami. Wszyscy wspaniale się bawili , zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a okrzyki i wiwaty na cześć pluszowych misiów jeszcze długo rozbrzmiewały w murach naszej szkoły .

Te obchody na długa zapadną w pamięci dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu !!!

Małgorzata Kruszona