Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

           IMG_0347 (640x480)  W dniach  od 14 do 16 marca odbyły się wielkopostne rekolekcje szkolne pod hasłem „ Jubileusz chrztu Polski – nasza wdzięczność za dar i łaskę wiary”. Na zajęciach          w szkole uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat chrztu Polski poprzez pracę z różnymi źródłami: opowiadania, filmy, ciekawe strony internetowe, krzyżówki i quizy. Podsumowaniem zdobytej wiedzy przez uczniów było  wykonanie  plakatów i kolaży  zatytułowanych: „Symbole chrztu świętego” i „Chrześcijanin – rycerz Pana Jezusa.” Wszystkie prace plastyczne zostaną zaprezentowane w holu szkolnym  w tygodniu poprzedzającym  uroczyste  obchody  1050 rocznicy chrztu Polski.

         W kościele św. Marcina nauki rekolekcyjne prowadził ks. Jacek Zjawin, który przybliżał dzieciom istotę  grzechu, przyjaźni, miłości Bożej, miłosierdzia i  zbawienia. Były też scenki biblijne, w których uczniowie odrywali wskazane postaci, a następnie dzielili się swoimi odczuciami. Ulubiona przez dzieci bajka Walta Disneya „Zygzak McQueen” posłużyła rekolekcjoniście  jako narzędzie  dydaktyczne, aby  przybliżyć dzieciom i odkryć na nowo  wartości, które decydują o jakości naszego życia duchowego. W czasie  spotkań w kościele  księdzu towarzyszyła pacynka o imieniu   Szczepan, która od razu stała się ulubieńcem wszystkich dzieci. To właśnie gadający miś sprawił, że klimat i charakter tegorocznych rekolekcji był wyjątkowy. Nieodłącznym elementem wszystkich dni rekolekcyjnych  była nauka piosenek i  radosne śpiewanie  przy akompaniamencie gitary.

SUPER REKOLEKCJE !!! –  z takim hasłem zwrócili  się uczniowie do ks. Jacka zapewniając , że „od mądrych nauk raduje się dusza”, a Jego słowa pozostaną na długo „ w naszych sercach     i głowach”.

Katecheci dziękują wszystkim nauczycielom i wychowawcom za współpracę podczas rekolekcji szkolnych.

E. Malicka