TYDZIEŃ Z BAŚNIĄ

Po „Tygodniu z komiksem” i „Tygodniu z fantastyką” w tym roku szkolnym przyszedł czas na „Tydzień z baśnią”. W dniach od 25 do 29 marca spróbujemy przekonać naszych uczniów do czytania, słuchania i oglądania baśni. Chcemy pokazać bogactwo ich świata. Oprócz wszystkim doskonale znanych baśni Andersena, Perraulta, braci Grimm istnieje bowiem mnóstwo pięknych baśni współczesnych. Do odkrycia czekają na was egzotyczne baśnie – arabskie, tybetańskie, ale również nasze rodzime, polskie baśnie.
Po „Tygodniu z baśnią” w dniach od 1 do 5 kwietnia dla uczniów klas IV-VIII przygotowano konkursy – „W poszukiwaniu wilka” i „W świecie baśni”. Zapisy trwają.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w różnorodnych zajęciach organizowanych przez bibliotekę. Wszystkie informacje odnajdziecie na tablicach informacyjnych, a także w samej bibliotece. Baśniowo będzie również w świetlicy szkolnej.

ZAPRASZAMY!!!