Tchoukball w Jedynce

Drodzy Uczniowie!!!

Przed Wami lekcje wychowania fizycznego z niespodzianką. Szkoła zakupiła sprzęt do nowej gry. Jej nazwa to Tchoukball (czyta się Czukbol), której pomysłodawcą jest dr Hermann Brandt – szwajcarski biolog. Jest to bezkontaktowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki np. piłki ręcznej oraz dwóch specjalnych ram naciągniętych siatką, które pełnią rolę bramek. Nazwa gry pochodzi od charakterystycznego dźwięku, który wydaje piłka odbijająca się od napiętej siatki. Celem gry jest przeciwdziałanie agresji, niesportowym zachowaniom i kontuzjom. Ponadto gra uczy poprzez zabawę techniki gry w piłkę ręczną: np. podań, chwytów piłki, rzutu na bramkę w rytmie trzech kroków z wyskoku itd. Zachęcam Was do zapoznania się ze szczegółami zasad gry w Tchoukball. Ułatwi to nam – Nauczycielom wychowania fizycznego wprowadzenie nowej formy gry na lekcjach wf. Jestem przekonana, że będzie to ciekawa odmiana aktywności fizycznej, która zmotywuje Was – Uczniów do ruchu z uśmiechem na ustach. Historię, filozofię oraz ważne zasady gry w Tchoukball poznacie już wkrótce na lekcjach oraz na stronie https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tchoukball .

Magdalena Bajer