„TAŃCZĄCE JEDYNKI” W FINALE XXIII WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM

TAŃCZĄCE JEDYNKI” W FINALE XXIII WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM”.

Dnia 28 kwietnia 2022 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie rozegrano Finał Wojewódzki w ramach XXIII Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w Aerobiku Grupowym. Uroczystego otwarcia Mistrzostw w Aerobiku Grupowym dokonali Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak. Ponad 17 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski wzięło udział w zawodach sportowych, które po raz pierwszy odbyły się po przerwie spowodowanej pandemią Covid – 19. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie układów i umiejętności taneczno – aerobikowe zawodniczek wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Hoedt, Marta Kiszka, Oliwia Knade, Nikola Kotlarczyk, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Zofia Sosnowska, Natalia Smakowska oraz Magdalena Taterka zdobyła VI miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: w kategorii Igrzysk Dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Raszkowie, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze, najlepszym zespołem w kategorii Licealiady został Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dziękujemy wszystkim kibicom – uczniom i rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami…oraz tym, którzy nas duchowo wspierali 

„Jedynka” górą jest…tak jest, tak jest…tak jest!!!

„TAŃCZĄCE JEDYNKI” TEAM

PS. „Jedynki” jesteście wielkie.

Brawo My.

Dziękuję za walkę i ciężką pracę na parkiecie.

„Ciężka praca, pracowitość i wytrwałość są nierozerwalna częścią sukcesu”

BAWIMY SIE PASJĄ DALEJ;)

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej pamiątkowej foto-relacji:

Joanna Kunkel