ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości

 W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, w której uczestniczyli uczniowie klas II-VII oraz Dyrekcja szkoły. Główną częścią był program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III b oraz VI a. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły piosenki oraz pieśni patriotyczne. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe,  hymn, scenografia, prezentacja multimedialna oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter akademii. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Akademia została przygotowana przez p. Annę Gibek, p. Hannę Janowska, p. Hannę Jarmolińksą, p. Marzenę Lewandowską i p. Witolda Dobrogowskiego.