Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi

 

Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi

Celem zaprezentowania różnorodności działań prowadzonych przez wychowawców świetlicy, Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.
W ramach konkursu trwającego od 15 lutego 2016 r. do 30 września 2016 r., należało wykonać kilka zadań potwierdzających, że świetlica jest miejscem, w którym czas wykorzystywany jest twórczo i kreatywnie. Dzieci mogą tam odpocząć, miło spędzić czas z kolegami, a także wiele się nauczyć. Realizacja zadań wymagała od uczestników: uczniów i wychowawców, wykazania się wiedzą i umiejętnościami z takich dziedzin jak zdrowe odżywianie, bezpieczeństwo w sieci, znajomość mapy Polski i świata oraz znajomością twórczości Jana Brzechwy. W świetlicy powstał teatrzyk, odbyła się debata na temat roli i zadań świetlicy szkolnej, uczniowie pisali wiersze, tworzyli piękne prace plastyczne, ale przede wszystkim wspaniale się bawili, a przy okazji wiele nauczyli.
Wysiłki zostały docenione przez jurorów konkursu. świetlica otrzymała certyfikat  i tytuł „Świetlicy szkolnej przyjaznej uczniowi”.

Ogromne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w realizację zadań konkursowych należą się wychowawcom, uczniom i ich rodzicom.

 swietlica-certyfikat-strona

                                                                   Marta Kapela-Górska