SWARZĘDZKA JEDYNKA PROMUJE eTWINNING W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu od kilku lat działają z powodzeniem w społeczności eTwinning. Biorą udział  w realizacji  projektów o zróżnicowanej tematyce. Dzięki eTwinnning uczniowie mają możliwość nawiązania  kontaktu oraz współpracy z rówieśnikami z innych krajów na całym świecie, daje to wymiar międzykulturowy ich edukacji. Nauczyciele mogą dzielić się swoimi pomysłami i osiągnięciami wykorzystując Internet i narzędzia TIK w swojej codziennej pracy. 

To doskonały sposób na wzbogacenie swojej wiedzy i możliwości,  ponieważ eTwinning oferuje szereg form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli:

  • Konferencje promocyjne, warsztaty i szkolenia regionalne, ogólne oraz dedykowane nauczycielom różnych specjalności,
  • Kursy internetowe dla nauczycieli: „Jak uczestniczyć w Programie eTwinning?”, „Jak zrealizować dobry projekt eTwinning?” oraz liczne kursy tygodniowe prowadzone na platformie Moodle,
  • Szkolenia międzynarodowe: warsztaty doskonalenia zawodowego oraz seminaria kontaktowe,
  • Szkolenia krajowe: e-wakacje, e-ferie, e-czwartki, seminaria krajowe.

eTwinning inspiruje i szkoli!!!  Jest to także doskonała promocja  naszej szkoły, miasta w Europie i nie tylko.  Zachęcamy i zapraszamy do współpracy inne szkoły i grona pedagogiczne z całej gminy:)!

Magdalena Pilch-Karasińska

Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu