„Swarzędz – miasto, w którym mieszkam”

W piątek 22 marca w naszej szkole odbył się finał pierwszego etapu XX Miejsko-Gminnego Konkursu „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam” .

Wzięło w nim udział siedem szkół z gminy. Konkurs miał formę gry miejskiej. Po wylosowaniu opiekuna i rozwiązaniu krzyżówki, trzyosobowe drużyny, z mapą w ręku, wyruszyły na trasę ze szkoły.

Trzeba było dotrzeć do 21 pomników i tablic pamiątkowych rozmieszczonych w różnych punktach naszego miasta. Przy niektórych z nich należało rozwiązać, często zaszyfrowane, zagadki. Pierwsze zadanie czekało w Swarzędzkim Centrum Historyczno-Kulturalnym, przebieg dalszej trasy był dowolny. Na mecie punktowany był czas przejścia trasy, poprawnie rozwiązanie zadań, zaliczone punkty oraz narysowana na mapie  przebyta droga.

Pierwsza do szkoły wróciła drużyna ze szkoły SP3. Za nią powoli wracały następne zespoły. Po podliczeniu punktów okazało się, że największą ich liczbę zgromadziła szkoła SP 4. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się dwie szkoły: SP2 i SP Wierzonka i w wyniku dogrywki zwyciężyła szkoła SP2, a szkoła z Wierzonki uplasowała się na  3 miejscu.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i drobnymi upominkami.
Zarówno uczniom, jak i nauczycielom gra miejska bardzo się podobała i wszyscy wrócili do domów usatysfakcjonowani.
Teraz czekamy na drugi i trzeci etap konkursu.

JKK