ŚW. JÓZEF – PATRON MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

Św. Józef to postać, o której mówimy na lekcjach religii. To także postać związana z naszym miastem – jest jego patronem. Był rzemieślnikiem a Swarzędz jest miastem stolarzy. Był także ziemskim tatą Jezusa.  Dla Jezusa i Maryi był  oparciem, razem tworzyli rodzinę.

Zapraszając Was – drodzy Uczniowie do konkursu plastycznego ”Św. Józef- patron miasta  i gminy Swarzędz” chcieliśmy się dowiedzieć, jak Wy go widzicie i jak go przedstawicie w swoich pracach. Jak tę biblijną postać zilustrujecie i jak pokażecie swarzędzkie związki z tym świętym. Św. Józef symbolizuje rzetelną pracę, stabilność, dobroć i opiekuńczość. Z tych względów to na pewno dobry patron dla naszego miasta i wszystkich jego mieszkańców. Nasz konkurs jest też przygotowaniem do Uroczystości św. Józefa, która przypada już w najbliższą sobotę  –  19 marca.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Ocena wszystkich prac była dla nas przyjemnością, ale i wyzwaniem. Została powołana specjalna komisja z nauczycieli, którzy podjęli się  tego zadania. W holu szkoły  już w czwartek pojawiły się wyniki konkursu. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w holu szkoły.

WYNIKI KONKURSU:

                                      Kategoria     kl. I – II

  1.  Mateusz Sibiński           kl. IIIa
  2. Martyna Kalińska          kl. IIIc
  3. Antonina Begier            kl. IIa

 WYRÓŻNIENIE: Mikołaj Wróblewski kl. IIIa, Samuel Sarnikowski  kl. IIb

                                       Kategoria  kl. IV – VIII

  1. Martyna Świegoniak      kl. IVb
  2. Martyna Gończyńska    kl. IVa, Nikola Wiśniewska        kl. IVa
  3. Martyna Łuczak              kl. IVa, Antonina Frąckowiak    kl.VIIa

WYRÓŻNIENIE: Jagoda Bandosz  kl. IVb,  Borys Kujawa  kl. IVc

WSZYSTKIM UCZNIOM  GRATULUJEMY KREATYWNOŚCI   I CHĘCI UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM.

                                                                ORGANIZATOR: M. Kluczka , E. Malicka