Staszicjada w naszej szkole

tulipanyW tym roku Święto Patrona naszej szkoły postanowiliśmy uczcić na wesoło. Przedstawienie miało charakter teleturnieju pt. Staszicjada. Poczuliśmy się jak w telewizyjnym studio. Rywalizujące zespoły zmagały się z odpowiedziami na temat postaci naszego patrona Stanisława Staszica. Musiały tez wykazać się różnymi talentami. Śpiewano piosenki, recytowano wiersze i wykonano układ taneczny.

Na dodatek zespoły ułożyły hasła reklamowe na temat zdrowego stylu życia patrona. Zgodnie z hasłem „Ruch to zdrowie- Pan Stanisław wam to powie” wszyscy uczestnicy akademii zatańczyli w rytm piosenki YMCA. Nasz patron byłby dumny gdyby mógł zobaczyć uczniów swarzędzkiej Jedynki.

Staszicowe Oscary w postaci książek, dyplomów i pucharów odebrali laureaci konkursów i zawodów sportowych. Święto szkoły upłynęło w radosnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu naszego święta!

Organizatorzy

Beata Patryas, Mariola Malicka