Spotkanie flażolecistów w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej

Spotkanie flażolecistów w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej

Od wielu już lat początek roku kojarzy się ze spotkaniem flażolecistów w Poznańskiej Katedrze nazywane „Śladami Trzech Króli”. W tym roku było to już XXI spotkanie.  Bazylika  wypełniona po brzegi dziećmi w różnym wieku  robi niesamowite wrażenie, a  muzyka płynąca z niemalże 1000 flażoletów   słyszalna jest nawet poza jej murami. Po raz kolejny w tym wspaniałym, muzycznym, kolędowym spotkaniu uczestniczyły też dzieci z naszej szkoły. Były to dziewczynki z kl. II b, III a i IV a, a opiekę nad nimi sprawowały dwie panie: Hanna Janowska i Małgorzata Wesołowska. Niektóre z tych dziewczynek miały okazję uczestniczyć w nim po raz pierwszy. Każde takie spotkanie  zarówno na uczestnikach jak i obserwujących wywołuje niesamowite wrażenie, a na twarzy ogromne wzruszenie. Myślę, że dziewczynki uczestniczące w  kolędowaniu na flażoletach będą  miały jeszcze większą motywację, by doskonalić swoje umiejętności gry na tym instrumencie, ponieważ już za rok kolejne XXII spotkanie  w Bazylice Archikatedralnej „Śladami Trzech Króli”.

Małgorzata Wesołowska – opiekun grupy