PÓŁKOLONIE W SP1 – podsumowanie

Lato, lato, lato czeka…

Jeszcze tak niedawno czekaliśmy na upragnione wakacje, a tu już czas wracać do szkoły. Ale zanim to nastąpi, chciałbym Wam opowiedzieć o półkoloniach, które w lipcu odbyły się w naszej szkole. Przez trzy tygodnie bawiliśmy się i poznawaliśmy różne miejsca. Hasłem półkolonii było Razem weselej. Byliśmy na kilku wycieczkach, m.in. w katedrze, na Starym Rynku, gdzie oglądaliśmy koziołki, i na Wzgórzu Przemysła. Zwiedzaliśmy stare zoo, gdzie mogliśmy głaskać króliki i oglądać różne inne zwierzęta. Podczas wycieczki do Kobylnicy poznaliśmy, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaków. Każdy z nas mógł usiąść w prawdziwym wozie strażackim , a nawet przymierzyć strój i hełm. Innego dnia braliśmy udział w zajęciach i grze terenowej w Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu. Podczas tych zajęć musieliśmy wykazać się umiejętnościami matematycznymi. Każdy z nas dostał bardzo fajne nagrody. Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do kina Malta w Poznaniu, a także byliśmy na nowo otwartym placu zabaw Wartofrajda na Chwaliszewie. Naprawdę polecam, bo plac jest super! W szkole braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych Autostrada do szkoły, zorganizowanych przez firmę Autostrada Wielkopolska. Szczególnie fajne było założenie okularów do wirtualnej rzeczywistości i praca na stoliku multimedialnym. Trzeba było wykazać się znajomością znaków drogowych i zasad ruchu drogowego. Strażnik miejski przeprowadził z nami tzw. pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Niby to oczywiste, ale zawsze warto niektóre zasady sobie przypomnieć! Podczas ładnej pogody graliśmy w różne gry na boisku W kasztanach i braliśmy udział w podchodach wokół Jeziora Swarzędzkiego, a kiedy padało oglądaliśmy filmy na DVD, śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary oraz braliśmy udział w karaoke i dyskotekach. Codzienna drożdżówka i napój, ufundowane przez Radę Rodziców, były miłą przerwą miedzy zajęciami. Ostatniego dnia byliśmy też na lodach. Za te wszystkie atrakcje nic nie płaciliśmy, bo półkolonie były dofinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Jak to wyglądało, możecie sami zobaczyć na krótkich filmach, do których linki są tutaj:

Zapytacie, czy było fajnie? Było, i to jeszcze jak!!!