OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”.

Celem programu jest propagowanie wśród uczniów zasad zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem roli owoców i warzyw w codziennym jadłospisie.

Przez cały rok szkolny uczniowie otrzymują porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki warzywno-owocowe. Ponadto nauczyciele klas I-III realizują zajęcia na temat zdrowego odżywiania oraz przeprowadzają pogadanki. W klasach odbywają się zajęcia plastyczne dotyczące ulubionych owoców i warzyw, dzieci przygotowują sałatki owocowe i warzywne, robią kolorowe zdrowe kanapki. W tym roku szkolnym w dniach od 30.10. – 20.11. 2017 r. została zorganizowana wystawa prac plastycznych pt. „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonali różnymi technikami interesujące prace plastyczne i techniczne, które zostały wyeksponowane w holu szkoły. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Dodatkowo klasy: II a, II b i III a uświetniły ekspozycję prac plastycznych występem, na który zostały zaproszone dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Dzieci mogły obejrzeć krótką inscenizację, wysłuchać wierszy, rozwiązać zagadki i zadania dotyczące owoców i warzyw. Nasi goście świetnie poradzili sobie z wykonaniem przygotowanych dla nich zadań.