Ogólnopolskie Wybory Książek

Nasza szkoła wzięła udział Ogólnopolskich Wyborach Książek. W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski organizują masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów głosuje na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat. To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet. Jednocześnie bardzo dobra okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.
W naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek zostały przeprowadzone w dniach 20-24 maja 2024 roku. W klasach 1-3 karty do głosowania wcześniej otrzymały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i wypełnione dostarczyły do biblioteki. W klasach 4-8 wybory odbywały się na lekcjach języka polskiego według wyznaczonego harmonogramu. Bibliotekarz w danym terminie udawał się do klasy z kartami do głosowania i skrzynką na karty. W wyborach brali udział tylko i wyłącznie chętni uczniowie. W rezultacie oddano 167 głosów, z czego 2 uznano za nieważne.
Link do strony ze sprawozdaniami placówek biorących udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek
Ogólnopolskie Wybory Książek
Poniżej prezentujemy wyniki dla naszej szkoły.