OGŁOSZENIE KONKURSU „TANIEC Z GWIAZDAMI” – ONLINE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA

„TANIEC Z GWIAZDAMI” – ONLINE 2022 r.

Drodzy uczniowie, po wspólnych naradach z komisją sędziowską (a przyznamy szczerze, że nie było łatwo) w skład, której wchodzili nauczyciele wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej, matematyki oraz świetlicy szkolnej: Pani Joanna Kunkel, Pani Agnieszka Patyk, Pani Małgorzata Tarczewska, Pani Karolina Gruszczyńska oraz Pani Katarzyna Nadulicz jest nam niezmiernie miło ogłosić dziś wyniki konkursu tanecznego „Taniec z Gwiazdami – online 2022 r., na które czekacie z niecierpliwością.
Dla przypomnienia:
Celem konkursu było
:

• Popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako formy spędzania czasu wolnego;
  • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień tanecznych uczniów;
  • Rozwijanie wrażliwości artystycznej, wyobraźni i ekspresji twórczej u dzieci;
  • Rozbudzanie zainteresowań tańcem i muzyką;
  • Rozwijanie u uczniów poczucia własnej wartości oraz przełamanie strachu przed szerszą publicznością.

Konkurs skierowany był dla uczniów kl. I-III oraz IV – VIII i składał się z 2 kategorii do
wyboru:
I układ taneczny solo – 1 osoba;
II układ taneczny duet – 2 osoby, trio – 3 osoby.

W układzie tanecznym można było wykorzystać dowolny przybór np. koło hula – hop, wstążkę gimnastyczną, piłkę, pompony czy chustę lub bez przyboru. Można było zastosować jeden utwór muzyczny lub mix muzyczny, jak i również wykorzystać
aplikację tik tok, InShot i inne.

W konkursie wystartowało 7 uczniów na poziomie kl. I -III oraz 25 uczniów na poziomie kl. IV –VIII. Łącznie w konkursie wzięło udział 32 uczniów +1 rodzic „Jedynki”.
Za co serdecznie dziękujemy!

Jury przy ocenianiu układów brało pod uwagę:

1. Poczucie rytmu (0 – 2 pkt);
  2. Synchronizację ruchu z muzyką (0 – 2 pkt);
  3. Choreografię -wykorzystanie przestrzeni (0 – 3 pkt)
  4. Ogólny wyraz artystyczny – strój, dowolny przybór np. koło hula – hop, wstążka
    gimnastyczna, pompony, piłka, chusta. (0-3 pkt).

Trzy pierwsze nagrodzone miejsca na każdym etapie edukacyjnym (kl. I –III oraz kl. IV-VIII) zostaną nagrodzone dyplomem oraz pucharem.

Trzy pierwsze wyróżnione miejsca na każdym etapie edukacyjnym (kl. I –III oraz kl. IV-VIII) zostaną nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.
Dyplomy oraz puchary zostaną rozdane uczniom na zakończenie roku szkolnego.

Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie tanecznym otrzymują ocenę celującą
z wychowania fizycznego oraz pamiątkowy dyplom, który zostanie przesłany na platformie Teams.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
kl. I – III
I-III miejsca

Kategoria – solo, duety, trio
I miejsce Maja Januszewska kl. III b gr .gimnastyczno – taneczna
II miejsce Wiktoria Łenc kl. I b
III miejsce Lena Dziczek & Kornelia Kuźmenko kl. III b gr. gimnastyczno – taneczna

Wyróżnienie:
1. Sonia Ochowiak, Klara Urbaniak, Liliana Jęczmionka  kl. III b gr. gimnastyczno – taneczna

kl. IV –V III
I-III miejsca

Kategoria – solo, duety
I miejsce Jagooda Bandosz &Natasha Mierzejewska kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczn

I miejsce  Zosia Lewanowska kl. V b gr. gimnastyczno – taneczna

I miejsce Mariana Kaliuzhka & Natalia Kaliuzhka (mama) kl. V b

II miejsce Martyna Świgoniak kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

II miejsce Stefania Dziczek kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

III miejsce Natasza Gąsior kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

III miejsce Natalia Smakowska kl. V b gr. gimnastyczno – taneczna
III miejsce  Magdalena Taterka kl. V b gr. gimnastyczno – taneczna
III miejsce Maria Mikołajewska kl. VII b

Wyróżnienia:
1. Franciszek Danyluk kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna
2. Filip Cebo kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

3. Magdalena Cugier kl. V b gr. pływacka

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałych
pomysłów na układy taneczne.

Było nam niezmiernie miło Was oglądać.

Jesteście wszyscy wspaniali:)

Koordynator konkursu Joanna Kunkel we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej, matematyki oraz świetlicy szkolnej
.

WSPOMNIJMY TO JESZCZE RAZ….

Poniżej załączamy filmik wszystkich nagrodzonych uczniów podczas konkursu tanecznego „Taniec z Gwiazdami – online”2022 zorganizowanego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca .

Joanna Kunkel