„Odszedł, jak podróżnik…”

Z żalem przyjęliśmy dziś informację o tym, że dnia 22 lutego 2021 roku zmarł Aleksander Doba – wspaniały podróżnik, kajakarz, urodzony w Swarzędzu – były uczeń naszej szkoły.

Wśród wielu osiągnięć życiowych pana Aleksandra warto wspomnieć o tym, że był pierwszym człowiekiem w historii, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, opłynął Morze Bałtyckie oraz jezioro Bajkał. Jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Pan Aleksander odwiedzał naszą szkołę, przekazywał relacje ze swoich niesamowitych podróży; dał się poznać jako życzliwy, radosny człowiek z dużym poczuciem humoru.
Z pewnością wielu z nas zainspirował, motywował do samorozwoju i realizacji swoich pasji oraz marzeń.

24 lutego 2015 roku został honorowym obywatelem Swarzędza.

Aleksander Doba odszedł, jak podróżnik – zdobywając masyw Kilimandżaro w Afryce.

(Źródło: http://podroznik-radzyn.pl/)