Obchody Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu i było największym zrywem niepodległościowym na terenie zaborów, zwieńczonym zwycięstwem. Dzięki niemu mieszkańcy Wielkopolski odzyskali wolność.

Podczas lekcji historii zwróciliśmy szczególną uwagę na udział mieszkańców Swarzędza i okolic w Powstaniu Wielkopolskim. Uczniowie klas 7 oraz 8 stworzyli biogramy Swarzędzkich Powstańców. Natomiast klasy 6 przygotowały symboliczne kartki z podziękowaniami dla walczących.

102 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego była też znakomitą okazją, aby przypomnieć sobie „Drogę Polski do wolności”. W związku z tym uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka historycznego przygotowali dla klas 7 escape room. Każda klasa musiała zmierzyć się z licznymi zagadkami, wykazać wiedzą historyczną.

Poprzez zabawę uczniowie uświadomili sobie, że obowiązkiem każdego Polaka jest podtrzymywać pamięć o naszej historii. Należy pamiętać o tym, przez co musieli przejść nasi przodkowie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym Państwie.