Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Biblioteki publiczne zaprosiły swoich czytelników w sobotę 9 października, natomiast nasza biblioteka zorganizowała spotkanie dzień wcześniej czyli 8 października. Udział w nim wzięło 12 uczniów (wcześniej zapisanych) z klas 5 i 7. Tym razem bawiliśmy się od 17:30 do 21:30, ale mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się przetrwać niejedną wspólną noc.
Pomimo tego, że byliśmy razem krócej, nie oznacza to, że mniej intensywnie. Zgodnie z hasłem tegorocznej nocy skupiliśmy się na wzmacnianiu… naszych umysłów, relacji, mięśni i oczywiście naszej wiedzy o literaturze. W końcu celem Nocy Bibliotek jest m.in. propagowanie czytania. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy 4-osobowe, w obrębie których rywalizowali o punkty. Punkty można było zdobyć biorąc udział w różnych, specjalnie na tę okazję przygotowanych grach: 5 sekund, Bomba, Party time. Ostatnią konkurencją było mini-cinkowanie czyli biblioteczne podchody. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadki tajemniczej zbrodni dokonanej wiele lat temu w startym domostwie.
Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o przetrwaniu Nocy Bibliotek, natomiast najlepsza drużyna trofea w postaci … lizakowych zwierzątek. Zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że już na całą noc.