Niezwykły Międzyszkolny Koncert Noworoczny

Niezwykły Międzyszkolny Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny to impreza, której celem jest wprowadzenie słuchaczy w dobry nastrój. Ma on towarzyszyć nam przez cały rok. Dlatego 14 stycznia 2016 roku udaliśmy się na Międzyszkolny Koncert Noworoczny do Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 3 wystawili jasełka oraz zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i wokalne. Wśród zaproszonych gości uczestniczących w koncercie byli przedstawiciele gminnych władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, dawni i obecni dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów. Wystąpił też gość specjalny chór Akord pod dyrekcją Pani Jadwigi Maćkowiak. Wspaniały zespół przyjęto owacjami na stojąco. Na scenie zaprezentowała się nasza najmłodsza, kreatywna i dobrze się zapowiadająca wychowawczyni klasy pierwszej Weronika Wojdyło. Dziewczyna z pasją malowania i śpiewania. Widownia reagowała bardzo spontanicznie oklaskami nie szczędząc braw artystom.

Panie Dyrektor podziękowały pięknymi bukietami kwiatów nauczycielom przygotowującym koncert: Pani Marii Kluczce, Agnieszce Nawrot i Katarzynie Stramowskiej oraz Pani Jadwidze Maćkowiak. Natomiast Panią Weronikę Wojdyło odwiedziły na lekcjach osobiście i wyraziły słowa uznania. Było to miłe zaskoczenie i zachęta do dalszej ambitnej pracy. Obie szkoły posiadają tytuł „Odkrywców Talentów”, na który w pełni zasłużyły, co zobaczyliśmy podczas koncertu. Koncert zakończyła wspólna kolęda: „Bóg się rodzi”. Słowa Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Pani Dyrektor Gimnazjum nr 3 były pełne optymizmu. Atmosfera była podniosła, hol szkoły wypełniony po brzegi zaproszonymi gośćmi, rodzicami oraz sympatykami szkoły. Wszyscy wychodzili z uśmiechem na ustach i z żalem, że koncert się skończył, bo do następnego trzeba będzie poczekać rok.

Magdalena Wygryz