Nauczyciel OSE HERO w naszej szkole !

Z radością informujemy, że p. Hanna Janowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej została uhonorowana tytułem OSEhero ! OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwoju oraz pracy
z pasją.

Zapraszamy na stronę: https://osehero.pl/oseheroes

#OSEhero:
Hanna Janowska,
Swarzędz

Jestem absolwentką WSUS w Poznaniu (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna) oraz kilku studiów podyplomowych w WSNHiD w Poznaniu, które przygotowały mnie do pracy w oświacie. Uwielbiam pracę z dziećmi! Nie ograniczam się do gotowych schematów, pracuję różnymi technikami i ciągle szukam czegoś nowego. Daję swoim uczniom wiele swobody, dzięki czemu wyzwalam w nich twórczość i kreatywność. Bardzo cenię pracę zespołową. Dzieci uczą się wtedy samodzielności i odpowiedzialności, kształtują również relacje rówieśnicze, czują się pewniej i nieraz ujawniają się cechy i umiejętności, które trudno zauważyć podczas samodzielnej pracy.

Moje supermoce: uwielbiam ludzi oraz kontakt nimi. Zawsze widzę wyjście z sytuacji,
nie ma dla mnie zamkniętych drzwi – jak trzeba, wejdę przez komin.

Wiemy, że…

Pani Hanna jest empatyczna i otwarta na potrzeby ludzi, zawsze chętna do pomocy. Angażuje się w działalność samorządu szkolnego oraz aktywność wolontariatu. Prowadzi lekcje otwarte dla nauczycieli, także z innych szkół, zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą
i doświadczeniem. Jest nauczycielem, który poszukuje nowych rozwiązań, dlatego nieustannie dokształca się, rozwija, bierze udział w konferencjach, warsztatach
i szkoleniach. Sama przygotowuje pomoce, wykorzystując nowe technologie i aplikacje: Quiver, QR Reader, Canva, piZap, Plantie, generator kodów. Systematycznie i twórczo,
we współpracy z uczniami oraz rodzicami prowadzi kronikę strony internetowej swojej klasy.

Wszyscy się boją, że w szkole, która sprawia frajdę, nikt niczego się nie nauczy. Jesper Juul