Międzyszkolny Koncert Noworoczny

 

Międzyszkolny Koncert Noworoczny

Święta to czas niespodzianek” – zabrzmiało podczas Międzyszkolnego Koncertu Noworocznego i było zapewnieniem dla widzów, że tegoroczne przedstawienie będzie zawierało wiele zapadających w pamięć momentów. Koncert odbył się 12 stycznia 2017
a uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica oraz Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów, gościnnie wystąpił swarzędzki chór Akord, a całość poprowadziły uczennice: Gracja Lemiesz i Wiktoria Smereczniak.

Koncert udowodnił, że muzyka łączy pokolenia. Na scenie wystąpiły dzieci pięcioletnie i sześcioletnie ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna, dojrzali chórzyści
i nauczycielki.

W pierwszej części koncertu widzowie przenieśli się do Betlejem, by na nowo przeżyć tajemnice Bożego Narodzenia. W Jasełkach przygotowanych przez p. Beatę Suluk, wystąpili gimnazjaliści, którzy odgrywając różne role wiernie przedstawili nam wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

Wiele radości przyniósł występ dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowanych przez p. Agnieszkę Nawrot, które w piękny sposób poprzez śpiew i taniec wykonały pastorałki. Kolejne chwile koncertu były przeplatane świątecznymi utworami wspaniale wykonanymi przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowanych przez p. Katarzynę Stramowską i Hannę. Jarmolińską.. Niektórym wykonawcom towarzyszyli tancerze, wzbogacając w ten sposób wyraz artystyczny całego przedstawienia.
W koncercie debiutował zespół instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 1, w którego skład wchodziły gitary, flety, flażolety oraz keyboard. Na flażoletach kolędę profesjonalnie zagrały uczennice klasy trzeciej SP 1, pod opieką p. Małgorzaty Wesołowskiej. Usłyszeć można było również kolędy w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej, który śpiewał przy akompaniamencie gitary oraz instrumentów Orffa i wprowadzał
w świąteczną atmosferę.

Na zakończenie można było usłyszeć kilka kolęd w przepięknym wykonaniu Chóru męskiego „Akord” pod dyrekcją p. Jadwigi Maćkowiak. Chórzyści już po raz drugi uświetnili szkolny koncert, który stał się niebywałą okazją do połączenia sił
i współpracy międzyszkolnej, dzieci i dorosłych, uczniów i nauczycieli. Efekty mogli z dumą podziwiać rodzice i goście obecni na widowni, nagradzając artystów gromkimi brawami.

Hanna Jarmolińska

_DSC0215 (640x427) _DSC0153 (640x427) _DSC0110 (640x427) _DSC0066 (640x427) _DSC0042 (640x427)