List do uczniów klas VIII

19.06.2020r.

,,Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, innej ścieżce z bagażem wspomnień…”,

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

Minęło 8 lat odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły. Pamiętamy, jak przekraczaliście jej próg pełni obaw i niepewności, czy dacie sobie radę. I jak widać daliście radę i to wspaniale. Przez ten okres dorastaliście i uczyliście się życia z innymi i życia dla innych. Zdobywaliście wiedzę
i umiejętności, które w przyszłości pozwolą Wam znaleźć swoje miejsce w dorosłym życiu.

Obecnie znajdujemy się w trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Właśnie z tego względu nie możemy być dzisiaj z Wami. Mimo to życzymy Wam  wspaniałej zabawy, którą zorganizowali dla Was Rodzicie.

Od września będziecie kontynuować naukę w nowych szkołach. Poznacie nowych ludzi, zawrzecie nowe przyjaźnie. Mamy nadzieję, że nadal będziecie pamiętać o pierwszej szkole, pierwszych nauczycielach i wspólnych dokonaniach.

Życzymy  Wam, aby każda nowa przyjaźń była szczera i wierna, a nowi nauczyciele byli wyrozumiali i sprawiedliwi. Uczcie się podejmować mądre decyzje. Uczcie się również na błędach, nie tylko własnych.

Życzymy  Wam mądrze wytyczonych celów. Z jednej strony na miarę Waszych możliwości,
z drugiej o jeden krok dalej.

W życiu kierujcie się zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.

Pamiętajcie, nigdy nie traćcie wiary w własne siły ani w  możliwości drugiego człowieka, nie pozwólcie, aby ktoś podcinał Wam skrzydła, znajcie swoją wartość, bo każdy z Was jest wspaniałym, wartościowym człowiekiem i każdy z Was ma swoją misję do spełnienia.

Kochani! Gratulujemy Wam ukończenia szkoły, gratulujemy Waszym rodzicom.

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam, że mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie, było nieocenione. 

Dziękujemy Wam Wszystkim, że mogliśmy towarzyszyć w tej szkolnej przygodzie.

E. Nawrocka, M. Bajer, H. Stasińska-Filary