Konkurs „Z kwiatami za pan brat”

Dnia 9.06.2017r. odbył się konkurs o kwiatach. Z naszej szkoły wzięły udział dwie drużyny trzyosobowe. Pierwsza drużyna była z klas 1-3, natomiast druga z klas 4-6. Klasy 1-3 reprezentowali: Magdalena Miłowska i Wiktor Śmiłowski z klasy IIIg oraz Magdalena Kister z klasy IIIe. Reprezentantami klas IV-VI były: Oliwia Kaczmarek i Emilia Nowak z klasy VIc oraz Martyna Wołodkiewicz z klasy VIa. Konkurs miał miejsce na Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej S.A. w Poznaniu. Udaliśmy się tam pod opieką p. Sławomiry Spiżewskiej. W konkursie wzięły udział szkoły z Poznania i jako jedyni my ze Swarzędza. Konkurs składał się z dwóch rund – pierwszą były eliminacje, a drugą finał. Do finału przechodziły trzy drużyny z danej kategorii wiekowej. Naszym zadaniem było m.in. rozpoznawanie kwiatów ze zdjęć i odpowiadanie na pytania. Po zakończonym konkursie, dłuższy czas czekaliśmy na wyniki. W czasie oczekiwania odgadywaliśmy jakie kwiaty są na zdjęciach, ale już poza konkursem. Gdy przyszedł czas na wyniki, doszła do nas wspaniała informacja – udało nam się zdobyć pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach: dla klas 1-3, dla klas 4-6 i dla całej szkoły. Jako nagrody każdy z nas otrzymał ogromny, turystyczny plecak, dyplom, kwiat w doniczce i słodkości. Szkoła otrzymała dwie ozdobne rośliny i dyplom, a Pani Spiżewska storczyka. To wydarzenie było wspaniałe i w ten sposób doskonale zakończyliśmy konkursy w tym roku szkolnym.

Martyna Wołodkiewicz