„JEDYNKA” WŚRÓD NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM W RAMACH TURNIEJÓW KWALIFIKACYJNYCH XXI WIMS GNIEZNO 2020

„JEDYNKA” WŚRÓD NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM W RAMACH TURNIEJÓW KWALIFIKACYJNYCH XXI WIMS
GNIEZNO 2020

Dnia 4 marca 2020 roku w gnieźnieńskiej Hali Sportowej rozegrano Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym w ramach turniejów kwalifikacyjnych XXI WIMS. Uroczystego otwarcia Mistrzostw w Aerobiku Grupowym dokonali Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński i Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk.
Ponad 28 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski wzięło udział w turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Gnieźnie. Łącznie w zawodach wystąpiło około 300 zawodników i zawodniczek. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie aerobikowe i umiejętności taneczne zawodniczek oraz zawodników wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, elementy obowiązkowe, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników.
Reprezentacja SP 1 Swarzędz w składzie: Anna Drozda, Weronika Długosz, Maja Nawrocka, Alicja Ochla, Marta Dowgird, Aleksandra Kiszka, Zuzanna Delmanowska, Kinga Szumska, Beata Brońska oraz Jessica Bąkowska wywalczyła VIII miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.


Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła Szkoła Podstawowa z Raszkowa. Wśród kategorii Młodzieży Szkolnej najlepsze okazały się uczennice również ze szkoły Podstawowej z Raszkowa. Z kolei w Licealiadzie zwyciężyło ZS nr 1 z Ostrzeszowa.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Joanna Kunkel